У организацији Атлетско -рекреативног клуба Модрича, 24. јуна 2023. године, , одржана је 5. Улична трка „Модрича 2023“.

Учествовало је 250 такмичара из Босне и Херцеговине, Србије, Хрватске, Русије, САД и Чешке.

Старт и циљ трке био је на Тргу др Милан Јелић. Трку је званично отворила Тамара Евђић, замјеник наченика општине Модрича, док је  пехаре, медаље и новчане награде најбољим такмичарима уручио начелник општине Јовица Радуловић.

У конкуренцији сениора на стази дугој 10 километара пехар је освојио Урош Гутић, који је дионицу истрчао за 33,03 минута  . Друго мјесто припало је Срђану Самарџићу, а треће Жарки Јовановићу.

У конкуренцији жена на 10 километара најбоља је била Луција Кимани. Друго мјесто освојила је Магдалена Катани и треће Гоки Харбиља.

Најбржи модричанин био је Жарко Јовановић, а најбржа модричанка Сања Цвијановић.

На стази дугој 5 км најбољи је био Ђорђе Черић, са временом 17.29 минута, други је био Давор Видовић и трећи Јасмин Аличић.

У конкуренцији жена најбоља је била Јована Радуловић из Атлетског клуба Прњавор. Друго мјесто освојила је Кристина Подворац и треће мјесто припало је Санди Скендерија.

Трци сениора претходила је дјечија улична трка под мотом „Важно је учествовати“ гдје учешће узело велики број модричких малишана.

Ове године највећи број модричана, њих око 200 је учествовао у трци.

У организацији Туристичке организације Модрича, након завршетка трке, одржан је  поп рок концерт групе „Mary Jane Little Drum“.