U organizaciji Atletsko -rekreativnog kluba Modriča, 24. juna 2023. godine, , održana je 5. Ulična trka „Modriča 2023“.

Učestvovalo je 250 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Rusije, SAD i Češke.

Start i cilj trke bio je na Trgu dr Milan Jelić. Trku je zvanično otvorila Tamara Evđić, zamjenik načenika opštine Modriča, dok je  pehare, medalje i novčane nagrade najboljim takmičarima uručio načelnik opštine Jovica Radulović.

U konkurenciji seniora na stazi dugoj 10 kilometara pehar je osvojio Uroš Gutić, koji je dionicu istrčao za 33,03 minuta  . Drugo mjesto pripalo je Srđanu Samardžiću, a treće Žarki Jovanoviću.

U konkurenciji žena na 10 kilometara najbolja je bila Lucija Kimani. Drugo mjesto osvojila je Magdalena Katani i treće Goki Harbilja.

Najbrži modričanin bio je Žarko Jovanović, a najbrža modričanka Sanja Cvijanović.

Na stazi dugoj 5 km najbolji je bio Đorđe Čerić, sa vremenom 17.29 minuta, drugi je bio Davor Vidović i treći Jasmin Aličić.

U konkurenciji žena najbolja je bila Jovana Radulović iz Atletskog kluba Prnjavor. Drugo mjesto osvojila je Kristina Podvorac i treće mjesto pripalo je Sandi Skenderija.

Trci seniora prethodila je dječija ulična trka pod motom „Važno je učestvovati“ gdje učešće uzelo veliki broj modričkih mališana.

Ove godine najveći broj modričana, njih oko 200 je učestvovao u trci.

U organizaciji Turističke organizacije Modriča, nakon završetka trke, održan je  pop rok koncert grupe „Mary Jane Little Drum“.