Dvadeset deveto Zavičajno veče“ Kosovski božuri“ – Pjesnici i slikari svome gradu i prazniku, održano je 23. juna u Srpskom kulturnom centru. Na manifestaciji su bile izložene slike i knjige modričkih umjetnika i radovi nagrađenih. Organizatori manifestacije su Srpski kulturni centar i Kulturno-umjetničko društvo „Modriča“, a pokrovitelj Odbor za proslavu Vidovdana, Dana opštine. Manifestaciji je prisustvovalo rukovodstvo opštinske uprave, pisci, slikari i ljubitelji umjetnosti.
Zavičajno veče je otvorio afirmator kulture u Srpskom kulturnom centru Ozren Savičić.
O Kosovskim junacima, proboju koridora, Vidovdanu i njegovom značaju i simbolici govorili su istoričari, Đorđe Nijemčević i Dimitrije Živanović.
Srpski kulturni centar i Kulturno-umjetničko društvo „Modriča“, su Povod Vidovdana raspisali nagradni konkurs za literarne i likovne radove učenika osnovnih i srednjih škola, na temu „Vid Vidovdana“. Priznanja „Kosovski božur“ uručio je zamjenik načelnika Mladen Milotić. Za literarne radove nagrađeni su: Tea Gajić, Aleksandra Božić i Anja Ivić; a za likovne: Sara Vasić, Danijela Todorović i Klaudijo Krivošija.
Pjesnici su kazivanjem svojih pjesama uveličali veče. Publici su se predstavili: Kristina Kojić, Ratko Babić, Milena Drpa, Marko Raulić, Milorad Vidović i Marko Ružičić.
Izložba likovnih rada nalazila se na sceni i u holu SKC. Pored školskih radova, ove godine svojim slikarskim radovima, predstavilo se šest modrička slikara. Duško Bogdanović, Jana Drpa, Đorđe Nikić, Nada Nađ, Đorđe Gavrić i Dragana Grašar.
Budo Simonović, poznati književnik i publicista dobitnik je četrnaeste po redu književne nagrade „Gajkov pjesnički šešir“ za 2021. godinu.
Devetnaestu godinu povodom Vidovdana, Dana opštine, iz štampe izlazi Vidovdanski godišnjak. Godišnjak prati istorijski hod Modriče i postaje njen ljetopis i monografija. Godišnjak je ukratko promovisala Tamara Evđić, šef Kabineta načelnika.
Veče su svojim nastupom uveličale članice Etno grupe „Vida“.