Вечерас, 26. јуна 2022. године, у организације Атлетско -рекреативног клуба Модрича, одржана је 4. Улична трка „Модрича 2022“.

Учествовало је 250 такмичара из Босне и Херцеговине, Србије, Хрватске и Русије.

Старт и циљ трке био је на Тргу др Милан Јелић, гдје су уручени пехари, медаље и новчане награде најбољим такмичарима. Трку је званично отворила Тамара Евђић, шеф кабинета наченика општине Модрича.

У конкуренцији сениора на стази дугој 10 километара пехар је освојио Белмин Мркановић из Атлетског клуба Добој -Исток, истрчавши маратон за свега 34.25 минута. Друго мјесто освојио је Урош Гутић, а треће Бранислав Челић.

У конкуренцији жена на 10 километара најбоља је била Слађана Стаменковић. Друго мјесто припало је Биљани Цвијановић и треће Луцији Кимани.

Најбржи модричанин био је Жарко Јовановић, а најбржа модричанка Лара Гајић која има свега 10 година.

На стази дугој 5 км најбољи је био Снежан Обрадовић стигавши на циљ за свега 17.07 минута, други је био Урош Ћерић и трећи Срето Крстић.

У конкуренцији жена најбоља је била Јована Радуловић из Атлетског клуба Прњавор. Друго мјесто освојила је Санда Скендерија и треће мјесто припало је Божани Дугић.

Трци сениора претходила је дјечија улична трка под мотом „Важно је учествовати“ гдје учешће узело велики број модричких малишана.

Ове године највећи број модричана, око 50 је учествовао у трци.