Večeras, 26. juna 2022. godine, u organizacije Atletsko -rekreativnog kluba Modriča, održana je 4. Ulična trka „Modriča 2022“.

Učestvovalo je 250 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Rusije.

Start i cilj trke bio je na Trgu dr Milan Jelić, gdje su uručeni pehari, medalje i novčane nagrade najboljim takmičarima. Trku je zvanično otvorila Tamara Evđić, šef kabineta načenika opštine Modriča.

U konkurenciji seniora na stazi dugoj 10 kilometara pehar je osvojio Belmin Mrkanović iz Atletskog kluba Doboj -Istok, istrčavši maraton za svega 34.25 minuta. Drugo mjesto osvojio je Uroš Gutić, a treće Branislav Čelić.

U konkurenciji žena na 10 kilometara najbolja je bila Slađana Stamenković. Drugo mjesto pripalo je Biljani Cvijanović i treće Luciji Kimani.

Najbrži modričanin bio je Žarko Jovanović, a najbrža modričanka Lara Gajić koja ima svega 10 godina.

Na stazi dugoj 5 km najbolji je bio Snežan Obradović stigavši na cilj za svega 17.07 minuta, drugi je bio Uroš Ćerić i treći Sreto Krstić.

U konkurenciji žena najbolja je bila Jovana Radulović iz Atletskog kluba Prnjavor. Drugo mjesto osvojila je Sanda Skenderija i treće mjesto pripalo je Božani Dugić.

Trci seniora prethodila je dječija ulična trka pod motom „Važno je učestvovati“ gdje učešće uzelo veliki broj modričkih mališana.

Ove godine najveći broj modričana, oko 50 je učestvovao u trci.