Црвени крст Републике Српске и ове године организује традиционалне љетне кампове у Ријечанима Горњим, намијењене дјеци и младима различитих узраста. Ове године одржава  се 29. камп подмлатка и 28. камп омладине. Камп подмлатка отворен је 3. августа, а трајаће до 8. августа.

 Кроз кампове Црвеног крста Републике Српске у протеклим годинама прошло је на стотине младих који су данас успјешни људи и посвећени свом послу и раду. Велики број њих је кроз прву помоћ пронашао себе у здравственом сектору и многи су данас успјешни здравствени радници.

Програм кампа подмлатка обухвата курсне цјелине:

–  Заштита живота и здравља

–  Дисеминација о Међународном покрету Црвеног крста и Црвеног полумјесеца

–   Екологија и заштита животне средине

–  Прва помоћ са реалистичким приказом повреда, стања и обољења

Посебна пажња у оквиру теме заштите живота и здравља посвећена је едукацији о репродуктивном здрављу, указивању на опасности које носе болести зависности, рад са младима на тему адолесценције, упозоравање на интернет опасности, разговор о теми трговине људима, радионице из области заштите менталног здравља.

Учесници ће такође обрађивати теме као што су промоција хуманих вриједности, родна равноправност, активно слушање и јачање тимске комуникације с циљем подстицања личног раста и развоја одговорног и хуманог друштва.

“Црвени крст Републике Српске почива на едукацији и заснива свој рад на младима.  Наш нови слоган је „Црвени крст Репузблике Српске – породица хуманости“, јер породица одражава све елементе који су везани за Црвени крст, а то је љубав, пажња, узајамност и солидарност. Кроз слоган желимо вратити осјећај припадности, како локалној заједници, тако и Црвеном крсту. Прије свега, циљ ових кампова је да младе људе учимо да буду „људи“, те да стварамо хуманије друштво“, рекао је Рајко Лазић, генерални секретар Црвеног крста Републике Српске.

Подршку у организацији кампа, као и претходних година пружила је општина Модрича.

„Општина Модрича пружа подршку раду Црвеног крста, у сваком смислу те ријечи. Надамо се да ће овим младим људима бити пријатан боравак у Ријечанима, да ће стећи нова знања и вјештине, те да ће понијети само лијепе утиске по завршетку кампа. Омогућили смо да један дан проведу у разоноди и уживају у благодетима Градског базена у Модричи“, истакла је Бојана Дринић, начелница Одјељења за привреду и друштвене дјелатности.